Nyomtatás

A Fő irányelvek meghatározásával kívántunk elgondolkodtatni az edző kollégákat

Az ellenfelek ismert erényei és gyengéi ugyanúgy meghatározóak, mint a sajátjaink.

Legyen dobó program.

Alap védekezési technikák gyakorlása, majd 30 másodpercig tartó gyakorlása, de már 3:3, vagy 4:4 ellen.

A támadó stílus gyakorlása: Gyorsindítás, lerohanás, rendezetlen védelem ellen, megengedett izoláció, ellenőrzött játék- átmenet védekezésbe.

1. Minden edzés kezdődjön pörgős feladatokkal, de a fokozatosság lényeges. (Én mindent 3 percig végeztetek: pl. egy ilyen 5x háromperces blokk)
      1. Alapvonalról 3 labdával/ párokban: labdavezetés félpályáig- egy passz- labdavezetés ziccer.

1. Ugyanez, de dobás a trapézon belülről

1. Társ az alapvonalon, az oldalvonalhoz közel, induló helyzetben. A labdás önpassz a palánkra- lepattanó- leütés- indítás. Ez egy körkörös feladat.

1. Valamilyen folyamatos lábmunka gyakorlat

1. Büntetődobás hármasával: terhelésből.
    1. Emberelőnyös helyzetek gyakorlása. (két-három feladat, 4-5 percesek), egészpályán, illetve letámadás elleni taktika, de védő nélkül.

1. Alap védekezés gyakorlatok, de ilyenkor a tökéletes támadó technikákat is gyakoroljuk: 2-3 gyakorlat, melyre ráépül a csapatrész gyakorlás, és majd az 5:5. Ilyenek:
    1. A labdás védése, terelése. (egészpályán, szegmentenként, félpályáról, saját posztról, ziccer a vége, dobás a vége)
    2. Kizárás (edző dob pl., majd 1:1 egészpályán)
    3. Befutás akadályozása (2:2)
    4. Szabályos besegítés (2:2)

1. Csapatrészben meghatározható a feladat első kétharmada, majd befejezhető kreatívan…

1. Kondicionálás kosárlabdapályán: 1-3 percig tartó védekező, fürgeségi, dobó, lepattanózó stb. gyakorlatok, csapatban, párokban, vagy hármasával.

1. Támadó taktikánk gyakorlása: átmeneti játék. Felállt védelem ellen:
    1. Gyors támadás, majd hosszú.
    2. Bedobások
    3. Büntető utáni helyzetek
    4. Befutásos játék
    5. Befejezések 1:1-el, bejátszással
  1. 5:5 ellen. Határozzuk meg a játék blokk támadó, illetve védő feladatát. Csak nagy hibánál állítsuk meg. A pihenő embereknek legyen kar és törzs erősítés. Az edzés végén legyen 3-5 perces ugrókötél. Esetleg az elején bemelegítésképpen.
    1. A következő edzés épüljön az előzőre. De haladjunk tovább, legalább 70 %-ban. Csak azt ismételjük, ami meghatározó.